KONST / Litografier / Litografi 13914063

nr 1391 4063

Litografi

Kolorerad, Aja. Signerad, numrerad 7/90, bladets mått: 57x44, yttermått inklusive ram: 66x52 cm

Utrop:

600 kr

måndag 19 april 2021
kl 18:25:26

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.